YAYIN AKIŞI
KÜNYE
BİZE ULAŞIN

POSBIYIK, FESTİVALDE GÖREVLİ PERSONELE TEŞEKKÜR ETTİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’nin ödüllü en büyük festivali 22. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali’nde görevli personel ve eşlerini festivalin organizasyonunu yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği akşam yemeğinde ağırladı.

Festival süresince yemekhane olarak kullanılan Balık Restoranında düzenlenen teşekkür gecesine Başkan Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve oğlu Tuğberk Posbıyık ile birlikte katıldı. Masaları gezerek personele teşekkür eden Başkan Posbıyık, temizlik işçisinden, başkan yardımcısına kadar görevli tüm personele teşekkür belgesi verdi. Başkan Posbıyık, festival organizasyonunu yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş ve personeli ile Festival Yürütme Kurulu’na ayrıca teşekkür etti.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FESTİVALİ OLMA ÖDÜLÜNÜ GURURLA TAŞIYORUZ”

Başkan Posbıyık, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Kdz. Ereğli’nin kötü ellerce yönetilmemesi için daha çok çalışacaklarını belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

Vefakar, fedakar, çalışkan emekçi kardeşlerim, kente hizmet için büyük bir özveriyle çalışan, işini severek yapan mesai arkadaşlarım. Bu süreçte üstün gayretle katkı yapan Meclis üyelerim, Başkan Yardımcılarım, yönetici arkadaşlarım, festival hazırlık sürecinde görev alan, festivalin başarılı olması için görüş, düşünce ve önerileriyle katkıda bulunan yürütme kurulu üyeleri, hepinizi sevgi barış dostluk duygularımla selamlıyorum ve hoş geldiniz diyorum.

Şair demiş ki “En yüce değer emektir. Ustalık bunu bilmektir”. Ben beş dönemdir bu kenti sizlerle birlikte yönetiyorum. Benim üretken emeğe ne kadar değer verdiğimi, saygı duyduğumu hepiniz biliyorsunuz. İşinin hakkını vermeyenlere nasıl tolerans göstermiyorsam, işini hakkıyla yapanları da kucaklıyorum.

Belediyemizde görev yapan her birimin bu festival için nasıl canla başla çalıştığına, gece gündüz demeden emek harcadığına ve bu festival kentimiz için ne kadar önemli olduğunu kavradıklarına tanık oldum. Bundan büyük memnuniyet duydum. Sağ olun, var olun.

-BAŞARIMIZI BİRLİKTE KUTLUYORUZ-

Bu akşam başarımızı kutlamak için bir araya geldik. Eksikliklerimiz yok mu var tabii ki bunların raporları da bana geliyor. Ama büyük bir organizasyon gerçekleştirdik. Bunlardan ders çıkararak önümüzdeki yıllarda daha da iyisini yapmak için önlem alacağız, daha çok çalışacağız..

Dört gün bu kentte yüzbinler bir araya geldi. Neredeyse sabaha kadar bulundukları yerleri kirlettiler. Ama sabah uyandığımızda tertemiz caddelerle ve pırıl pırıl bir meydanla karşılaştık. Temizlik ve Park Bahçe ekipleri gece gündüz çalıştı.

Yine yüz binlerce insan gerekli önlemler alındığı için üzücü bir olay yaşanmadan dört gün yan yana eğlenebildiler. 

Zabıta’dan, Mali Hizmetler’e, Destek Hizmetlerine, itfaiye çalışanlarından, yazı işlerine, İmar Müdürlüğü’ne,Veterinerlikişlerinden, Fen işlerine, Su ve Kanalizasyon işlerine, Ulaşım’dan Plaj Görevlilerine, İşletme İştiraklere, Özel Kalem’e bütün birimlerimizde çalışanlarımız festival için büyük bir özveriyle çalıştı ve üzerine düşeni sonuna kadar yapmaya gayret etti.

Ayrıca festivalin koordinasyonunu üstlenen, aylar öncesinden bu organizasyona büyük bir özveriyle hazırlanan Kültür Müdürlüğü’nün çalışanlarına, festival öncesi ve sırasında, hazırladıkları videolar, haberler, sosyal medya paylaşımları ve canlı yayınlarla bu faaliyetlerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan İletişim ve Medya Birimi’ne ve Bilgi İşlem Ekibine ayrıca teşekkür ediyorum.

-EKONOMİYE KATKI YAPTI, TİCARİ HAYAT ZENGİNLEŞTİ, ŞEHRİMİZ MARKA OLDU-

Yaptığımız işlerin şehrin ekonomisine katkı yapmasını, ticari hayatı zenginleştirmesini, istihdam yaratmasını ve şehrimizin bir markaya dönüşmesini hedefleyerek 22 kez festival düzenledik.

O nedenle festivalimiz giderek büyüdü. Türkiye’nin en büyük festivali olma ödülümüzü gururla taşıyoruz. Festivalimiz, sadece ülkemizde değil, dünyada da tanınmaya başladı. Her festivalde, dışarıdan gelen konuklar birer kültür elçisi olarak ülkelerine dönüyor. Buradaki başarı hepimizin. Biz hepimiz bir aileyiz, benim ekibim bekli de Türkiye’nin en iyi ekibi. Aksaklıklarımız yok mu, mutlaka olacak ama yıl ve yıl her şeyi daha düzenli yapmaya başladık. Kimsenin siyasi düşüncesi, dini, dili, ırkı beni ilgilendirmez. Herkese eşit davranmaya çalışırım ama 8 saat görevini yapmayan insanı da asla affetmem. 

-EN YÜKSEK ZAMMI VERECEĞİM-

Bu bölgede zamanında maaşını, ikramiyesini ödeyen en düzenli belediyelerden biri olduğumuzu biliyorsunuz. Emekçi arkadaşlarım hatırlarlar, hayat pahalılığına karşı hiçbir zorunluluğum olmadığı halde, 3 ay önce ara zam yaptım. Şimdi sözleşme zamanı. Yine her zaman olduğu gibi en yüksek oranda sizlere zam vereceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

-EREĞLİ KÖTÜ ELLERE GEÇMESİN-

Ereğli’ye hizmet etmek için buradayız. Eşim emekli, ben emekliyim. Allah’a şükür geçinecek kadar paramız var. Torunlarımız var. Çekip gidebiliriz. Ama Ereğli geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi kötü ellere gidecek diye korkuyorum. Allahıma yalvarıyorum, bana sağlık ver, Ereğli halkını sıkıntılara sokmayalım diyorum. Benimle beraber lütfen bu anlayışla çalışın. Ereğli Türkiye’nin en güzel kentlerinden bir tanesi. Burası da kötü ellere gitmesin. Bunun için patronumuz Ereğli halkı. Onlara iyi davranın. Bugüne kadar sizlere verdiğim önemi, duyduğum güveni hiç aksatmadınız. Bundan sonra da aksatmayacağınıza inanıyorum.”

Başkan Posbıyık, festival süresince yemek hizmeti sunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibine de plakettakdim etti. Belediye çalışanları, yemeğin ardından düzenlenen müzik etkinliğinde gönüllerince eğlendiler. Çalışanlara zaman zaman Başkan Posbıyık da eşlik etti.
Bu içerik 29.7.2022 13:18:47 tarihinde yayınlandı ve 65 kişi tarafından okundu.

Paylaş;


DİĞER HABERLER
KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, 226 ÇOCUĞU MUTLU ETTİ

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, 226 ÇOCUĞU MUTLU ETTİ

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın göreve ilk geldiği 1994 yılında başlattığı Sünnet Şöleni geleneği 2 7 ’ nci  kez h... Haberin devamı >
SAKİNDERE - AKTAŞ YENİ BAĞLANTI YOLU İLE BULUŞACAK

SAKİNDERE - AKTAŞ YENİ BAĞLANTI YOLU İLE BULUŞACAK

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye ve Avrupa’da ses getiren ülkenin en büyük ödüllü festivalinin bitiminin ardında... Haberin devamı >
Belen’e yeni yaşam alanı

Belen’e yeni yaşam alanı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belen Mahallesi halkına sevindirici bir haber verdi. Kolsuzoğlu Sokak'ta yeni bir yaşam alanı yapmaya başladıklarını açıklayan ... Haberin devamı >
KDZ. EREĞLİ, SEFO, GÜLŞEN VE EDİS’LE COŞTU

KDZ. EREĞLİ, SEFO, GÜLŞEN VE EDİS’LE COŞTU

Kdz . Ereğli Belediyesi'nin düzenlediği 22. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali  dolu dizgin  devam ediyor. Festivali... Haberin devamı >
Seneye gel bari !

Seneye gel bari !

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Festivaline bu yıl mazereti nedeniyle katılamayan ünlü sanatçı Tarkan’a sahneden çağrıda bu... Haberin devamı >
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FESTİVALİNE MERHABA!

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FESTİVALİNE MERHABA!

Kdz . Ereğli, 22. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen halk dansları grupları ile T&u... Haberin devamı >
KDZ. EREĞLİ FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

KDZ. EREĞLİ FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

Kdz . Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi ve Karadeniz Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği'nce (KEFSAD) ortaklaşa gerçekleştirilen Foto Maraton Atölyesi ardı... Haberin devamı >
 3400 YILLIK BASKI KALIBI YENİDEN HAYAT BULDU

3400 YILLIK BASKI KALIBI YENİDEN HAYAT BULDU

Kdz . Ereğli Belediyesi, Anadolu Uygarlığının parçası olan 3400 yıl öncesine ait İnönü Mağarası kazıları sırasında ortaya çıkarılan çö... Haberin devamı >
300 KURSİYERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

300 KURSİYERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Kdz . Ereğli  Belediye spor  Yaz Futbol Okulu birinci dönem kursiyerleri için sertifika töreni düzenlendi. Kulüp ve Belediye ... Haberin devamı >
BELEDİYE PLAJI’NDA FESTİVAL ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

BELEDİYE PLAJI’NDA FESTİVAL ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Kdz .  Ereğli Belediye si’nin bu yıl 21-24 Temmuz tarihleri arasında yapacağı 22. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali &ou... Haberin devamı >
YAYIN AKIŞI
NÖBETÇİ ECZANELER

Bugün ( 9 Ağustos 2022 Salı ) Ereğli'de nöbetçi olan eczaneler


IPEK ECZANESİ
KDZ.EREGLI MÜFTÜ MAH.YUKARI SOK.NO:19 MERKEZ ZİRAAT BANKASI ARKASI
03723222023
YASAM ECZANESİ
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD.NO:281/A
03723160605
Demokrat FM 92.4    Canlı yayınYayın başlamadıysa radyoyu dinlemek için dinle butonuna tıklayın.