YAYIN AKIŞI
KÜNYE
BİZE ULAŞIN

POSBIYIK: AKILCI YATIRIMLAR YAPIYORUZ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AKM Nikah Salonu’nda yapılan Ekim ayı meclis toplantısında belediye hizmetlerini detaylarıyla açıkladı.

Meclis üyelerini ve kamuoyunu yapılan çalışmalar hakkında bilgilendiren Başkan Posbıyık, hizmetleri şu şekilde sıraladı:

-12 BİN TON ASFALT DÖKTÜK-

Ereğli’de bu yaz güzel çalışmalar yaptık. Ereğli’yi adeta bir şantiye alanına çevirdik. Büyük yatırımlar yapıyoruz, baya para harcıyoruz. 

12.000 ton sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Hamzafakıhlı Mahallesi ÇolaklaraltıElmatepe Mahallesi Yeniçağlar Sokak, Bağlık Mahallesi Sakindere Sokak, Uğur Mumcu Caddesi, Doruk Fakülte Rampası, Kırmacı Mahallesi Erinç ÖzdamarSokak, Kepez Mavişehir, Kepez Denizcilik Fakültesi Yolu, Kepez Dağ Evleri, Bağlık Mahallesi Gölevleri, Belen Sanayi Sitesi, Çavdarlı Rampası ve şehrin muhtelif yerleri tamir bakım çalışması yapıldı. Biliyorsunuz benzin fiyatlarından dolayı asfalt çok pahalandı. Geçmiş dönemde hatırlarsanız 70 bin ton asfalt ile rekor kırmıştık.  Biz yine de ihtiyaç duyulan yerlere asfalt dökeceğiz.

-120 BİN METREKARE EMİSYON ASFALT-

120.000 metrekare emisyon asfalt çalışması tamamlandı. Göktepe MahallesiKıyıcakMahallesiBölücek MahallesiHamzafakıhlıMahallesiTopçalı Mahallesi, Kemer- Balı Bisiklet Yolu, Belen Yeni Mahallesi, UyuyanGüzel Tepesi çevresi, Elmatepe MahallesiYeniçağlar Sok, Sarıkokmaz MahallesiTaksiciler Kooperatifi ve Kışla Mahallesinde bu çalışmayı yaptık.

-12 BİN METREKÜP TAŞ DUVAR, 3 BİN METRE DERZ-

12 bin metreküp taş duvar ve 3 bin metrekare derz yapımı halen devam ediyor. Şu anda mesela Yeni Şehir ve Şehit Mezarlığında çok büyük çalışmalar yapıyoruz. Belen Yeni Mezarlık Alanı, Kepez Mavişehir Yeni Açılan İmar Yolları, Çavdarlı Mahallesi, Hatip Sokak -Sakindere Bağlantı Yolu, Sarıkokmaz Mahallesi Greenpark’ta bu çalışmalar yapılıyor.

-2,5 KİLOMETRE YENİ İMAR YOLU, 2,8 KİLOMETRE BAĞLANTI YOLU-

Uyuyan Güzel – Belen Sanayi Sitesi Mevkii 2,5 kilometrelik imar yolları açıldı. Bunları yapmamız mümkün değildi ama zamanında fiyatları artmadan 7 tane makine aldık. 

Kepez Mahallesi, Belen Yenimahalle ve Uzunçayır Mahallesi Arasındaki 2,8 kilometrelik bağlantı yolları tamamlandı.

Bağlık Mahallesi 1 Nolu Aktaş Sokak ile Sarıkokmaz Mahallesi Aktaş Kıracı Sokak arasındaki 1 kilometrelik imar yolu açıldı. Aktaş Sok ile Kocaali bağlantı yolu çalışmaları devam ediyor.

Bağlık Mahallesi 1 Nolu Sakindere  Sokak ile Aktaş Sokak arası 750 metrelik bağlantı yolu açıldı ve çalışmalar devam ediyor.

Hatip Sokak ile Sakindere bağlantı yolu kavşak çalışması tamamlandı.

-BİSİKLET YOLU TAMAMLANDI-

Kemer Mahallesi ile Balı Mahallesi arasında Bisiklet Yolu tamamlandı. Şimdi şehir bisiklet yoluyla burayı birleştirmek için Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan izin aldık. Yöresel evlerin olduğu yerden Kemer’e birleştireceğiz. Okullar bölgesinin orada, arada sit alanı var.  İznimizi aldık birleştireceğiz. Yani Erdemir Genel Müdürlüğü’nün oradan bisiklete binen Kandilli sınırına kadar, hatta oradan ötesini Kaymakamlık yapıyor 24 kilometre uzunluğunda bisiklete binecekler. Oturma yerleri yaptık, muhteşem bir manzara var.  Deniz ve yeşillik var. Buraya geçici olarak emisyon asfalt döktük. 

-DİĞER ÇALIŞMALAR-

Belen Mezarlık Alanı taş duvar yapılması ve çevre düzenleme çalışması devam ediyor.Topçalı Mahallesi dış çevre yolu tamamlandı.

Bölücek Mahallesi dere kenarında çöken yol duvar ve betonlama işlemi yapıldı. Pazaryeri Mescit bakım onarım ve tadilat çalışması yapıldı. Yol bakım onarım ve tamir çalışmaları devam ediyor.

Tarihi Çeşmeler bakım onarım ve tadilat çalışması devam ediyor.

-YAŞLILAR GENÇLER EVİ-

Yaşlılar Gençler Evi restorasyon işleri tamamlandı. Müthiş oldu Yaşlılar ve Gençler Evi. Hijyen değildi, mutfağı küçüktü. Tuvaletler yeterli değildi. Yaşlılar, gençler için yaklaşık 700 bin TL’ye ihaleye verdik orayı. Çok güzel oldu, yaşlılar da emekliler de çok memnunlar. Hepside dua ediyorlar. Hep beraber yapıyoruz bu işleri meclis üyesi ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte.

Ofis Yolu Restoran Binası inşaatı tamamlandı.

-AKM TADİLAT ÇALIŞMALARI-

AKM’nin 1. Etap çalışmasında dış cephe mantolama, boya ve çatı tadilatı yapıldı. AKM’nin 2. Etap çalışmasında ise yeni sergi salonları ve fuaye alanları düzenlendi. AKM’nin 3.Etap çalışmasında ise eski sinema salonu restorasyon yapılarak yeni ses, ışık ve görüntü sistemleri eklenerek modern bir tiyatro ve konferans salonuna dönüştürülme çalışmaları devam ediyor. Yakında bitecek, orayı da konser, müzik, tiyatro için insanlarımıza yeni salon olarak açacağız. 

Sahil Amfi Tiyatro üstü fırtınada zarar görmüştü Asma-Germe örtüleri yeniden yaptık.

-AKAR8CA’DA 7 BİN METREKARE SOKAK DÜZENLEMESİ-

Akarca Mahallesi Kayabaşı’nda 7 bin metrekare alanı sokak çalışması yapmaya karar verdik. Tarihi bir yer, Osman Zeki Oral’ın evi de bulunuyor. Bu çalışmadan sonra hem gezi alanı olacak, hem de tarihi ve antik eşyaları, oyuncakları satabilecek bir ortam yaratmaya çalışacağız. Bu proje bedelinin tutarı 2 milyon 142 bin TL. Çalışmalar devam ediyor, doğal taşların arasında ışıklar var. Aynı zamanda çocukların oynaması için büyük bir oyun alanı yapıyoruz. Bir de efsanelere göre orada tarihi bir kuyu var. Bu kuyunun içerisinden deniz kızı çıktığı gibi hikayeler anlatılır. Bunu simgelemek üzere kuyunun üzerine denizkızıheykeli oturtturacağız. 

Belen Mahallesi Park Alanı ile Kestaneci Mahallesi Okul Bahçesi Halı Saha ve Çocuk Parkı Yapım Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Bitme aşamasında. Belen Halı Saha 800 metrekareKestaneci Halı Saha 220 metrekare. Proje bedeli  1.461.000 TL.

-ISLANMA VE OYUN HAVUZU-

Bozhane mevkisine Islanma ve Oyun Havuzu yapıyoruz. Toplam 450 metrekareProje Maliyeti 1.588.810 TL. Çocuklarımız için özel bir havuz yapıyoruz, yaz ayında sis altında eğlenebilecekler. 

Sakindere de yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine mevcut park alanına kendi imkanlarımızla ikinci bir futbol sahası yaptık.

-300 BİN ATA TOHUMU DAĞITACAĞIZ-

2020 yılında başladığımız Ata Tohumu için çalışmalar çok iyi gidiyor. Sera yapımı, köylerden tohum toplama gibi 2 yıllık deneme süresinden sonra 2022 yılında 100 bin fideyi halka dağıttık5. Seramızı yaptık.2023 yılında da 300 bin adet domates, biber, salatalık ve patlıcan fidesini halka dağıtacağız. Seralarımızda 14 çeşit Ata Tohumu fidesinin devamlılığı sağlanıyor. Hedef Ata Tohumu Bankası.

-YENİLENEN ÇOCUK OYUN PARKLARI-

Ayrıca bu yıl içerisinde Kepez Mahallesi DağevleriKorubaşı Mahallesi Pençes Sokak, Belen Yeni Mahalle Muhtarlık ÖnüUzunmehmet Mahallesi Azaklıoğlu Sokak, Uzunmehmet Mahallesi Süvari İsmail Hakkı Sokak, Bağlık Camii Yanı, Bağlık MahallesiHacı Hüseyin Bey Sokak ve Topçalı Mahallesi Okul Bahçesi’ndeki çocuk oyun parklarını yeniledik.

-SU DEPOLARI VE ŞEBEKE HATTI ÇALIŞMALARI-

Kendi satın aldığımız iş makineleri ve kendi iş gücümüzle Elmatepe Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kestaneci Mahallesi, Akarca Mahallesi ve Ömerli Mahallesinde toplam 1100 metre içme kullanma suyu şebeke hattı yapıldı.

Sarıkokmaz Mahallesi’nde 2 adet 500 metreküplük ve Köseler Mahallesi’nde 1 adet 300 metreküplük ve 1 adet 100 metreküplük olmak üzere 4 adet yeni su depoları yapım çalışmaları devam ediyor. Sözleşme bedeli8.000.0000 TL.

Sarıkokmaz Mahallesi’nde ki içme suyu depolarında kullanılmak üzere 3 adet, Kepez Mahallesi’nde ki içme suyu depolarında kullanılmak üzere 2 adet ve Kadıtarlasında ki içme suyu deposunda kullanılmak üzere 1 adet olmak üzere toplam 6 adet jeneratör alımı işi için sözleşme imzalandı, montajları ay sonuna kadar tamamlanmış olacak.Sözleşme bedeli 1.700.000 TL.

Belediyemizce alınan iş makineleri ve belediye personelimiz ile Akarca, Hamzafakıhlı, Kestaneci, Süleymanlar, Sarıkokmaz Mahallelerimizde toplam 700 metre yağmurlama hattı Eylül ayında tamamlan.

ElmatepeHamzafakıhlı, Ören, Sarıkokmaz,Kepez, Belen Mahallelerimizde toplam 1100 metre kanalizasyon hattı tamamlan.

Sarıkokmaz Mahallesi Aktaş Kıracı Sokak da toplam 2000 metre olarak planlanan kanalizasyon hattının 1000 metrelik kısmı tamamlan.

Bağlık Mahallesi Sakindere Sokak da 500metre, 1200 mm çapında beton büzler ile yağmurlama hattı ve 250 metreuzunluğunda 300 mm çapında kanalizasyon hattı bitirildi.

-OZON TESİSİ KASIM AYINDA FAALİYETTE-

İçme suyu arıtma tesisinde Ozon Tesisinin çıkış hattı bağlantısı bu ay içerisinde yapıldı. Sızdırmazlık testleri devam etmektedir. Aksilik yaşanmazsa Kasım ayı içerisinde devreye alınması planlanmaktadır. Bu Ereğli için muhteşem bir haber. Berrak bir su içecek Ereğli halkı. Dışarıdan almaya gerek olmayacak. Koku, renk, tat çok iyi olacak. Sözleme bedeli 10.750.000 TL.

-MÜZE ÇALIŞMALARI-

Batı Karadeniz Bölgesinin ilk ve tek Oyuncak Müzesi’ni yapmak için çıktığımız bu yolda çok kısa sürede çok mesafe kat ettik. Oyuncak Evi’nin müze başvurusu şu an Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından değerlendirilmekte, çok kısa zamanda olumlu sonuçlanacağını ümit ediyoruz. 

Belediyemiz  bünyesinde bulunan Gazi Alemdar Gemi Müzesi ve Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi için de Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gerekli başvurular yapıldı. Bu iki müzemizde özel müze statüsüne sahip olmaya yakın.  

-0,6 YAŞ İÇİN YENİ AQUA PARK YAPIYORUZ-

Plajlar bu yıl büyük ilgi gördü. Aqua park yeterli olmuyor. Yeni sezon için yeni bir çalışma başlattık. Oradaki voleybol ve basketbol sahasını üst kısıma alacağız. Yerine 0-6 yaş grubu için Aqua Park yapacağız. Bunun için çalışmalar başlamış vaziyette. 

-16 KÖYE SU VERDİK-

Geçtiğimiz ay 16 köye su bağlantısı yaptık. Çok memnun halk. Muhtarlar teşekküre geliyorlar. Tabi bağlamayanlar da var. Mesela Çiğdemli’de 9 liraya su satıyorlar, biz 1.5liraya satıyoruz.  Onlar, keyif yerinde olduğu için devam ediyor. Yunuslu’da kuyudan alıyorlar, kuyudan 5 liraya satıyorlar onun için bağlamıyorlar. Benim sorunum değil, ben verdim. Ereğli Belediyesi olarak biz verdik suyumuzu 16 köye hayırlı uğurlu olsun.


Bu içerik 6.10.2022 11:52:43 tarihinde yayınlandı ve 98 kişi tarafından okundu.

Paylaş;


DİĞER HABERLER
 POSBIYIK, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

POSBIYIK, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Kdz . Ereğli  Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Posbıyık, mesajında... Haberin devamı >
POSBIYIK: “84 YILDIR GÖZÜMÜZ YAŞLI”

POSBIYIK: “84 YILDIR GÖZÜMÜZ YAŞLI”

Kdz . Ereğli  Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Posbıyık, ... Haberin devamı >
POSBIYIK, UZUN MEHMET VE MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

POSBIYIK, UZUN MEHMET VE MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömür Günü’nde, kömürü bulan Uzun Mehmet ve tü... Haberin devamı >
SARIKAMIŞ DENİZ ŞEHİTLERİ ANILACAK

SARIKAMIŞ DENİZ ŞEHİTLERİ ANILACAK

Sarıkamış'ta donarak şehit olan on binlerce askere kışlık giyecek, erzak ve mühimmat götürürken, 7 Kasım 1914'te  Kdz .  Ereğli açı... Haberin devamı >
KDZ. EREĞLİ’DE, ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

KDZ. EREĞLİ’DE, ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kdz .  Ereğli Belediye si, şehrin ihtiyaç duyulan noktalarında alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kdz . Ereğli Bel... Haberin devamı >
“KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ ZULÜM ALTINDA”

“KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ ZULÜM ALTINDA”

Kdz . Ereğli Belediye Meclisi kasım Ayı Olağan toplantısının ilk oturumu AKM  Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.  ... Haberin devamı >
OYUNCAK EVİ KASIM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

OYUNCAK EVİ KASIM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

Kdz . Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi Koordinatörü Melih  Tanrıkulu ,  Kasım  ayında Cumartesi günleri atölye çalışmaların... Haberin devamı >
KİTAP FUARI EREYLİN AVM’DE

KİTAP FUARI EREYLİN AVM’DE

Ereylin Alışveriş Merkezi, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile alışveriş deneyimini daha heyecanlı hale getirmeye devam ediyor. Kitap Fuarında; birbirinden farklı kateg... Haberin devamı >
Ereylin AVM’nin Kızılay’a desteği sürüyor

Ereylin AVM’nin Kızılay’a desteği sürüyor

Ereylin AVMKızılay’a destek vermeye devam ediyor. 29 Ekim tarihinde kan bağış aracı Avm önündeydi. AVM yönetimi yaptığı açıklamayla kan bağışı kampanya... Haberin devamı >
BAŞKAN POSBIYIK, CUMHURİYETİN 99. YILINI KUTLADI

BAŞKAN POSBIYIK, CUMHURİYETİN 99. YILINI KUTLADI

Kdz . Ereğli  Be lediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Posbıyık, kutlama mesajında şu gör&uu... Haberin devamı >
YAYIN AKIŞI
NÖBETÇİ ECZANELER

Bugün ( 29 Kasım 2022 Salı ) Ereğli'de nöbetçi olan eczaneler


BİLGİ ECZANESİ
MÜFTÜ MAHALLESİ ERDEMİR CADDESİ NO:38/B anadolu hastanesi hizası köroğlu avm karşısı
03723120500
YASAM ECZANESİ
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD.NO:281/A
03723160605
Demokrat FM 92.4    Canlı yayınYayın başlamadıysa radyoyu dinlemek için dinle butonuna tıklayın.